آرشیو موزیک

دانلود آهنگ جدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر 2 موافقت نامه کنسولی و بانکی ایران و قزاقستان به طول کامل اجرایی و روابط کارگزاری بین بانک‌های دو کشور با یورو برقرار شود، روابط تجاری به 2 برابر قابل افزایش است.
به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمد شریعتمداری» که برای شرکت در اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم) در آستانه به سر می برد، روابط دو کشور را دیرینه برشمرد و افزود: ظرفیت های اقتصادی و تجاری خوبی برای همکاری مشترک وجود دارد.
وی در حاشیه این اجلاس، حجم فعالیت‌های اقتصادی ایران با دنیای خارج را نزدیک به 200 میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: قزاقستان نیز 60 درصد تولید ناخالص داخلی آسیای مرکزی را در اختیار دارد.** قزاقستان بازار مناسببی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی
وی با بیان اینکه قزاقستان بازار بسیار خوبی برای صدور کالاها و خدمات فنی و مهندسی است، ادامه داد: ظرفیت‌های ترانزیتی خوبی در زمینه‌های جاده‌ای، ریلی و هوایی میان دو کشور وجود دارد و تلاش داریم روابط در زمینه‌های صنعتی، معدنی و تجاری را نیز گسترش دهیم.
شریعتمداری اضافه کرد: با نخست وزیر قزاقستان درخصوص توسعه روابط و حمایت از صدور روادید به شکل مطلوب تر رایزنی کردیم که دستورات لازم را برای سفارتخانه‌شان در تهران صادر کردند.
بر اساس این گزارش، در حاشیه این اجلاس، موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توسط معاونان نخست وزیران این اتحادیه و محمد شریعتمداری «وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران» امضا شد.
به گزارش ایرنا، پیشتر رئیس مشترک اتاق بازرگانی ایران و قزاقستان گفته بود، قزاقستان یک کشور مسلمان، به دنبال کالاهای ارگانیک (سالم) و حلال است و به همین منظور سرمایه گذاران ایرانی باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
«امیر عابدی» ادامه داد: قزاقستان یک کشور معدنی و کشاورزی است و تلاش می کند بخش عمده ای از کالاهای ضروریشان را در داخل کشور تامین کند.
وی یادآورشد: قزاقستان سالیانه 80 میلیارد دلار تجارت خارجی دارد و باید از این ظرفیت بزرگ اقتصادی استفاده کرد.

رپ

Comments are closed.