آرشیو موزیک

دانلود آهنگ جدید

رئیس سازمان حفظ نباتات ایران در همایش امنیت غذایی باکو، گفت: ایران در 30 سال گذشته در زمینه امنیت غذایی پیشرفت خوبی داشته است بطوری که از دهه 1990 شاخص گرسنگی جهانی کشورمان از 8.5 به پنج کاهش پیدا کرده است .
به گزارش ایرنا، مهدی قائمیان طی سخنانی دراین همایش که از سوی موسسه دولتی تامین امنیت غذا جمهوری آذربایجان و مشارکت اتحادیه اروپا و بانک جهانی با حضور مسئولان و نمایندگان چند کشور و نهاد بین برپا شده است ، افزود: ایران موفق ترین کشور در کاهش شاخص گرسنگی در خاورمیانه است .
شاخص گرسنگی ،کـشورها را بـراساس مقیاس صفر تا 100 رتبه بندی می کند که صفر بهترین امتیاز (نبـود گرسـنگی )و 100 بـدترین امتیاز است .
میزان شاخص گرسنگی کمتر از 10 به معنای قرار گرفتن در ردیف کشورهای با گرسنگی کم است.
قائمیان در ادامه سخنرانی خود گفت : جمهوری اسلامی ، در تولید محصولات عمده کشاورزی از جمله گندم ، سبزیجات ، مرغ ، خرما و سیب زمینی در رده 20 کشور اول قرار می گیرد .
وی خاطر نشان کرد : عمده تولیدات جمهوری اسلامی ایران گندم ، خرما ، پسته ، فندوق ، خاویار ، گوجه فرنگی ، گوشت و شیر است و کشورمان بزرگترین صادر کننده خاویار و پسته دنیا است . 
وی با اشاره به اینکه ادویجات و سبزیجات نیز از سایر محصولات صادراتی ایران است گفت : مشتریان عمده محصولات کشورمان چین ، ترکیه ، عراق ، هند و قطر هستند . 
به گفته قائمیان هدف مهم وزار ت جهاد کشاورزی خودکفایی در محصولات شامل گندم ، جو ، ذرت ، دانه های روغنی ، چغندر قند ، گوشت قرمز و سفید و شیر و تخم مرغ است که از این میان گندم در ر اس قرار دارد . 
وی یادآور شد: در سال 1979 واردات مواد غذایی ایران اگر چه 65 درصد بوده ولی اکنون تولیدات سبد غذایی کشورمان به 70 درصد رسیده است و برای رسیدن به خود کفایی، تمام تلاش ها برای افزایش محصولات کشاورزی صورت گفته و در حال انجام است 
رییس سازمان حفظ نباتات گفت : برای افزایش کمیت محصولات کشاورزی ، به جای افزایش زمین های زراعی ، وزار ت جهاد کشاورزی با استفاده از شیوه های مختلف سعی در افزایش بهره وری دارد و یکی از مهمترین اقدامات در این زمینه بهبود سیستم های آبیاری برای رساندن آب گرانبها به کشاورزان است . 
قائمیان تاکید کرد : برای افزایش کیفیت محصولات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با کمک سایر وزارتخانه ها از جمله وزارت بهداشت طرح ملی عظیم را با عنوان ارتقای سلامت محصولات کشاورزی را تهیه کرده و آن طرح در حال اجرا است و اجرای این طرح منتهی به صدور گو اهی سلامت با استفاده از کد 16 رقمی خواهد شد که نشان دهند کد محصول کاشورزی سالم و آماده مصرف است .

رپ

Comments are closed.